RoklenFx: Čína pomohla dolaru, koruna opět blíž 27 k euru

Česká koruna se včera odpoutala od úrovně 27,02, na které byla poslední týdny a oslabila až k 27,15 EURCZK, zřejmě tažena obavou o českou inflaci skrze nižší ceny komodit a též strachem o stav ekonomiky našeho největšího vývozního partnera Německa. V úvodu středečního dne se pohybuje kolem 27,07 EURCZK a jelikož je dnešek na nová makrodata spíše prázdný, bude koruna opět ve vleku globálních událostí s obchodováním spíše na slabších úrovních pásma 27,05 – 27,15 EURCZK.

Americký dolar prošel včera výraznou korekcí ztrát, které nabral během pondělka. Velmi mu pomohla zpráva, že čínská centrální banka snižuje základní úrokové sazby – jednoletou depozitní i zápůjční úrokovou sazbu o 25 bazických bodů a snižuje povinné minimální rezervy největším čínským bankám o 0,5 procentního bodu.

Po této zprávě si prošly pozitivní korekcí nejen dolar, ale i akcie a ropa. Dnešek bude v duchu doznívání této čínské akce a potažmo sledování jediného důležitého dnešního makrodata z USA a to objednávek na zboží dlouhodobé spotřeby za červenec, kde se čeká po růstu o 3,4 % propad o 0,4 % meziměsíčně. Dnes ráno se dolar obchoduje na 1,1490 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter