RoklenFx: ČNB si věří, Fed pod drobnohledem

Koruna se dnes ráno pohybuje kolem 27,05 EURCZK a vypadá to, že ji čeká další klidný den. Dnešek je na data z tuzemské ekonomiky prázdný, a pokud stojaté vody nerozčeří nějaké překvapení, očekáváme poklidné obchodování v pásmu 27,03 až 27,08. Po komentářích guvernéra Singera a člena bankovní rady Rusnoka, který trh ubezpečil, že centrální banka má dost síly na další intervence, očekáváme, že se koruna na čas vzdá oťukávání hranice kurzového závazku ČNB.

Singer: O inflačním cílování a Číně v Jackson Hole

Investoři v dalších aukcích platí ČR za to, že jí půjčují

Smíšená data z USA pomalu tlačí dolar na slabší hodnoty. Nové statistiky nevnášejí jasno do toho, co učiní Fed příští týden na svém zasedání, a spíše to vypadá, že šance na zvýšení sazeb dále klesají. To dostává dolar pod tlak. Podle agentury Bloomberg, která vychází z futures obchodů, hodnotí obchodníci pravděpodobnost zvýšení sazeb v září na 28 procent.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Z dnešních důležitých dat byla ráno zveřejněna německá inflace, která skončila v souladu s očekáváním. Pokud výrazně pozitivně nepřekvapí odpolední statistiky v USA, popřípadě nepřijde jiná výrazně pozitivní zpráva, očekáváme další tlak na dolar.

Newsletter