RoklenFx: Co nám poví zápis z posledního jednání Fedu?

Koruna se po pondělním krátkodobém oslabení opět vrátila blíže k intervenční hranici a středeční ráno tak zahajuje na páru s eurem na úrovni 27,03 EURCZK. V případě americké měny pak na 23,81 USDCZK.

Včera byla zveřejněna data týkající se souvislosti kurzových intervencí a exportu. Podle Asociace exportérů přispěl kurzový závazek ČNB za poslední dva roky ke zvýšení vývozu o 400 až 450 miliard korun. Letos by pak export mohl dosáhnout nového rekordu převyšujícího 4 biliony korun.

Dnes se můžeme z české ekonomiky těšit na údaje o únorové obchodní bilanci, u které očekáváme kladnou bilanci 19,9 miliard korun. Konečné číslo ale bude mít na kurz koruny pouze pramalý vliv.

Rozmezí pro eurokorunu by se proto mělo držet od 27,025 až po 27,045 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla pohybovat od 23,71 do 23,92 USDCZK.

Eurodolar středu zahajuje na 1,136 EURUSD.

Včera byl dopoledne zveřejněn index PMI sektoru služeb v Německu a v eurozóně. V prvním případě jsme se dočkali poklesu na 55,1 bodů, ve druhém pak na 53,1. Dále přišla data týkající se únorových maloobchodních tržeb v eurozóně, jenž meziročně vzrostly o 2,4 %, což byl o půl procenta lepší výsledek než očekávaný. Ze Spojených států přišla data o únorové obchodní bilanci, která skončila deficitem o velikosti 47,1 miliardy dolarů, což odpovídá prohloubení o 2,6 %. Následoval index ISM segmentu služeb. Ten v březnu vykázal zlepšení z 53,4 bodů na 54,5.

Dnes se po desáté hodině dočkáme indexů aktivity v maloobchodě z Německa, Francie, Itálie i celé eurozóny. Odpoledne pak přijdou data ze zámoří týkající se žádostí o hypotéku. Hlavní událostí dne bude ale zveřejnění zápisu z posledního jednání bankovní rady Fedu.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter