Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Euro profitovalo z rostoucích výnosů, které podpořila zpráva o dodatečné dodávce vakcíny Pfizer, vliv měly i výhledy bank Goldman Sachs a City sázející na vyšší evropské tržní sazby. České výnosy v závěru minulého týdne klesly, včera část poklesu smazaly. Koruna dnes zpevnila nejvíce z měn regionu, stále se ale drží nad hranicí 25,90 za euro.

RoklenFx: Co napoví index cen výrobců?

Koruna začíná nový týden na 27,022 EURCZK. Na páru s dolarem se nacházíme na na 23,88 USDCZK.

Během pondělí nás čeká index cen výrobců. Za duben se očekává meziměsíční nárůst o +0,2 %. Meziročně se počítá s propadem o -4,6 %. Následovat by poté ještě měl index vývozních a dovozních cen. V prvním případě jsem se minule dočkali výsledku -4,3 %, ve druhém pak -5,8 %.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo pohybovat os 27,02 až 23,04 EURCZK. Dolarkoruna by se měla držet od 23,81 až 23,95 USDCZK.

Eurodolar se aktuálně nachází na 1,131 EURUSD.

V rámci zahraničního dění se dočkáme amerického Empire indexu průmyslové aktivity, kde se čeká propad z 9,6 bodů na 7 bodů. Následovat bude NAHB index  trhu bydlení s očekáváním na 89 bodech. Výčet uzavírá březnový ukazatel přílivu kapitálu.

Eurodolar by se měl pohybovat mezi úrovněmi od 1,125 až 1,36 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

 

Newsletter