RoklenFx: Čtvrtek pod taktovkou ECB. Bude Draghi jednat?

Během dnešního dne bude pozornost upřena především na Evropskou centrální banku. V odpoledních hodinách bude nejprve zveřejněno rozhodnutí o úrokových sazbách, poté bude následovat tisková konference. Na té vystoupí prezident banky Mario Draghi, aby zhodnotil ekonomický výkon starého kontinentu a případně (ne)oznámil změny aktuálně prováděné politiky ECB.

Spekuluje se o tom, zda momentální propad evropských akciových trhů společně se stále skomírající evropskou inflací, která bude pravděpodobně ještě ovlivněna propadem na ropě, nedonutí ECB jednat, a to například ve formě dalšího uvolnění již tak dost uvolněné měnové politiky. Na druhou stranu vzniká i otázka, zda by ECB chtěla jednat už jeden měsíc po svém posledním zasedání, kdy Draghi oznámil snížení depozitní sazby banky na -0,3 % společně s prodloužením délky trvání programu kvantitativního uvolňování až do března 2017.

Po včerejším mírném oslabení zahajuje den česká koruna p v posunutém pásmu od 27,03 do 27,04 EURCZK. Na páru s dolarem se pak nachází na 24,79 USDCZK. Eurodolar po včerejším propadu eura startuje na 1,090 EURUSD.

Z české ekonomiky nás nečekají žádná data. V rámci zahraničí pak vyjma ECB budou reportována data z USA. Těšit se můžeme na týdenní změnu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde se čeká mírný pokles na 280 tisíc z předchozích 284 tisíc. Dále bude zveřejněn lednový výsledek Philadelphského Fed indexu, kde se čeká -5 bodů.

Rozmezí pro eurokorunu by se mohlo držet v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla pohybovat od 24,73 do 24,85 USDCZK. Eurodolar by mohl být díky ECB poměrně volatilní, což by mohlo odpovídat rozmezí 1,085 až 1,095 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter