RoklenFx: Další hlasy z Fedu. Udrží si dolar svou sílu?

Pátek zahajuje koruna na páru s eurem stále kolem hranice 27,02 EURCZK. Dolarkoruna se po včerejším zpevnění americké měny obchoduje na 24,10 USDCZK.

Ve čtvrtek nepřišla z české ekonomiky žádná data. Pátek se odehraje ve stejném duchu. Eurokoruna by se měla pohybovat od 27,02 až 27,035 EURCZK. Na páru s dolarem bychom se měli držet od 24,02 až 24,17 USDCZK.

Eurodolar během včerejšího dne krátce prorazil úroveň 1,120 EURUSD. Aktuálně se pohybuje kolem 1,121 Dolaru za euro.

Z Evropy jsme se včera dočkali stavební výroby za březen, která meziměsíčně skončila propadem o -0,9 %, meziročně pak o -0,5 %. Jako další byl zveřejněn zápis z posledního zasedání ECB. V tom zaznělo, že evropská ekonomika by měla mírně oživovat, a to díky podpoře ze strany ECB a jejích opatření.

Ze Spojených států byla reportována změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která skončila růstem o 278 tisíc. Následoval Chicago Fed index národní aktivity. Ten v dubnu vykázal lepší výsledek na 0,1 bodech při očekávání na -0,2.

Co se týče dění Fedu, včera promluvil šéf jeho newyorské pobočky William Dudley. Ten prohlásil, že americké ekonomika je v natolik dobré kondici, aby to centrální banku opravňovalo navýšit sazby už v červnu, nebo v červenci. Tato tvrzení tak jde jasně ruku v ruce se středečními Fed Minutes, které rovněž naznačily možné další kolo tzv. úrokové normalizace, a to pravděpodobně již příští měsíc.

Z USA se dnes dočkáme pouze dubnových prodejů existujících domů, kde se očekává mírné zpomalení na +1,3 % z předchozích +5,1 %.

Eurodolar by se měl pohybovat od 1,116 až 1,126 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter