RoklenFx: Další klidný den na měnových trzích

Dnešní pohyb koruny na páru s eurem byl takřka po celý den nulový. Eurokoruna se tak i nadále drží úrovně 27,02 EURCZK. Dolarkoruna byla rovněž klidná a na konci obchodního dne se nachází téměř tam, kde byla i ráno, tedy 24,55 USDCZK.

Z tuzemské ekonomiky jsme se konečně dočkali nějakých dat. Jednalo se o ceny průmyslových výrobců, které meziročně klesly o 4,4 %, meziměsíčně naopak vzrostly o 0,3 %. Dále to byly indexy vývozních a dovozních cen, kde v prvním případě se ceny snížily o 4,4 %, ve druhém pak dokonce o 6,4 %.

V případě eurodolaru jsme zažili rovněž klidný den. Eurodolar startoval den na úrovni 1,102 EURUSD a zakončil ho v podstatě tamtéž.

Euro bylo na páru s dolarem po celý den klidné i díky absenci významných fundamentů. Ráno jsme se dočkali dat týkající se německého indexu cen výrobců, který sice meziměsíčně vzrostl o 0,2 %, ale meziročně je níže o 2,4 %. V půl páté odpoledne pak přišly údaje ohledně zásob ropy v USA, které klesly o 2 342 tisíc barelů.

Co čekat zítra?

Zítřejší den bude oproti dnešku podstatně veselejší. Z české ekonomiky se sice opět nedočkáme žádných dat, ale dění v zahraničí bude o to zajímavější. Nejdůležitější událostí bude zasedání Evropské centrální banky, od které se čeká další alespoň slovní intervence proti společné evropské měně. Konkrétní krok jako změna úrokových sazeb nebo zásadní rozšíření programu kvantitativního uvolňování se však nečeká. ECB tak bude zřejmě konstatovat, že je odhodlána i nadále podporovat uvolněnou měnovou politiku, i když by k ní měly přispět vlády jednotlivých členských zemí eurozóny svou politikou fiskální.

Odpoledne pak navážou americká data týkající se nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kterých by dle predikcí mělo být 265 tisíc. Na ně navážou ještě prodeje existujících domů, jež by měly meziměsíčně klesnout o 0,9 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter