RoklenFx: Data podpořila třídenní dolarovou rally

Americký dolar má za sebou třetí den posilování v řadě. Dnešní data z trhu práce ukázala výrazně lepší čísla. Ve Spojených státech bylo v únoru dle dat agentury ADP vytvořeno 214 tisíc nových pracovních míst, přičemž predikce pracovala s „pouze“ 190 tisíci. Eurodolar tak v návaznosti na to posílil na aktuálních 1,083 EURUSD.

Co se týče evropských dat, dopoledne byl reportován lednový index cen výrobců v eurozóně, který se zastavil na 1,6 %, tedy v souladu s očekáváním. Během dopoledne pak promluvil člen vedení ECB Benoit Coeuré. Ten řekl, že problémy evropského bankovního sektoru nejsou dílem politiky Evropské centrální banky, především zavedením záporných depozitních sazeb. Dle jeho slov jsou tento krok banky schopny kompenzovat větším objemem úvěrů a nižšími úrokovými náklady. Tímto tvrzením tak opět přiživil představu o tom, že ECB na svém březnovém zasedání opět uvolní svou, již tak dost uvolněnou, měnovou politiku.

V rámci české ekonomiky nepřišla žádná data. Eurokoruna se držela v pásmu 27,04 až 27,05 EURCZK. V případě dolarkoruny jsme byli svědky posílení americké měny až na 24,97 USDCZK.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter