RoklenFx: Datové překvapení se nekonalo, koruna přesto silnější

Úterý bylo na devizových trzích reaktivně klidné. Eurkoruna se v závěru dne držela pod spodní hranicí pásma 27,04 Ž 27,045 EURCZK, a to na 27,035 koruny za euro. Na páru s dolarem jsme se posunuli na 24,33 USDCZK. Euroladolar se ve směs držel v pásmu 1,110 až 1,111 EURUSD.

V dopoledních hodinách byla reportována lednová data z českého průmyslu. Ukázalo se, že výroba v lednu meziročně zrychlila o 0,7 %, k čemuž přispěla především produkce aut, naopak pokles byl pozorován u elektřiny a chemických látek. S průmyslem byly zveřejněny i výsledky ze stavebnictví, které během prvního měsíce nového roku kleslo o 10,4 %, což je nejhorší číslo od poloviny roku 2013. Výčet českých dat pak uzavřel lednový přebytek běžného účtu, který skončil na +32,36 mld. CZK oproti očekávaným 28,4 miliardám.

Ze zahraničí byl reportován americký index cen výrobců, který v únoru skončil meziměsíčním poklesem o 0,2 %, v jádrovém vyjádření pak stagnoval. Meziročně jsme se v prvním případě dočkali rovněž stagnace, ve druhém pak nárůstu o 1,2 %. Následovaly maloobchodní prodeje, kde byl pozorován meziměsíční propad o 0,1 % jak s, tak i bez započtení dopravnách prostředků.

Dnešním dnem započal dvoudenní jednání Federálního rezervního systému. Jeho výstup bude během zítřejšího večere prezentovat guvernérka Yellenová.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter