RoklenFx: Den centrálních bank. Kdo bude akční – ČNB či BoE?

Čtvrtek zahajuje koruna na páru s eurem kolem hranice 27,026 EURCZK. Dolarkoruna se obchoduje na 24,25 USDCZK.

Během dnešního dne zasedá bankovní rada ČNB, z čehož vzejde jednak rozhodnutí o úrokové sazbě a následně i nová prognóza vývoje české ekonomiky. Většina analytiků očekává, že banka nepřistoupí ke změně sazeb, rovněž i doba trvání intervenčního režimu bude zachována. Jediné, k čemu by mohlo dojít, je aktualizace ekonomického výhledu, a to směrem dolů.

Ropa padá, brexit tíží… Co na to Rusnok a spol.?

Eurokoruna by se tak mohla pohybovat v pásmu 27,02 až 27,045 EURCZK. Dolarkoruna pak od 24,18 až 24,33 USDCZK.

Eurodolar těží ze včerejšího posílení americké měny. Aktuálně se pár nachází na 1,114 EURUSD.

Středeční dění se týkalo především USA, kde agentura ADP zveřejnila svůj červencový průzkum trhu práce. Z něj vyplynulo, že v největší ekonomice světa bylo minulý měsíc vytvořeno 179 tisíc nových pracovních míst, což je lepší než očekávané číslo.

Dnes nás ze Spojených států čekají objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které by za červen měly vykázat propad o -4 %, v jádrovém vyjádření pak -1 %.

V rámci Evropy bude hlavní událostí zasedání britské centrální banky. V jejím případě se očekává, že přistoupí k uvolnění své měnové politiky, a to v návaznosti na odhlasovaný odchod země z Evropské unie. V tuto chvíli by Bank of England měla mít dostatek statistických podkladů, aby mohla začít řešit dopady tzv. brexitu přizpůsobením své politiky tak, jako to již dříve přislíbila.

Co je jisté? Smrt, daně a to, že Carney sníží sazby

Eurodolar by se dnes měl pohybovat v rozmezí 1,108 až 1,120 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter