Dolar zpevnil pro 1,0850 za euro. Evropské výnosy rostu, americké klesají. Koruna se obchoduje v pásmu 25,30-25,35 za euro.

RoklenFX: Den „D“ ECB je tu. Co řekne Draghi?

Čtvrteční den startuje koruna na úrovni 27,071 EURCZK. Během včerejška eurokoruna atakovala úroveň 27,09 koruny za euro, odkud se však vzápětí posunula zpět na 27,07 za euro.

Z významných fundamentů je potřeba zmínit vyjádření viceguvernéra ČNB Vladimíra Tomšíka. Ten otevřeně prohlásil, že centrální banka „nemůže vyloučit“ situaci, kdy budou zavedeny záporné úrokové sazby. Dnešní den bude na data opět chudý.

Během dne by se eurokoruna mohla pohybovat v rozmezí 27,055 až 27,085 EURCZK. Na páru s dolarem pak od 23,75 do 23,95 USDCZK.

Dnešní den bude významný především pro Evropu. Ve 13:45 bude zveřejněno rozhodnutí Evropské centrální banky o úrokové sazbě a od 14:30 pak bude probíhat tisková konference. Na té by guvernér ECB Mario Draghi měl popsat pohled měnové autority na současný ekonomický stav starého kontinentu a zároveň taktéž odhalit, v jakém sentimentu se politika banky dále povede.

Silně se spekulovalo o tom, že vinou špatných dat z vývoje inflace evropských zemí, by banka mohla přistoupit k dalšímu navýšení nákupu vybraných aktiv v rámci svého programu kvantitativního uvolňování. Některá vyjádření vysokých představitelů úřadu však svědčí o opaku, tedy že program v současné podobně je dostačující. Pokud by tedy ECB zintenzivnilo tzv. QE, dá se očekávat oslabení společné evropské měny.

Měnový pár eurodolar před ECB začíná den na 1,133 EURUSD. Během včerejšího dne nebyla jak z evropské, tak ani z americké ekonomiky zveřejněna žádná kurzotvorná data. Pro dnešní den by se rozmezí eurodolaru mohlo pohybovat od 1,132 až 1,138 dolaru za euro.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter