RoklenFX: Den plný dat. Německo nepřekvapilo, co „odpoví“ USA?

Koruna startuje úterý mírně silnější, což na páru s eurem odpovídá úrovni 27,0288 EURCZK. Na páru s dolarem je česká měna zatím o něco slabší. Dolarkoruna tak začíná den na 25,42 USDCZK.

V rámci české ekonomiky nás dnes čeká souhrnný indikátor důvěry v ekonomice společně s ukazatelem podnikové a spotřebitelské důvěry. Vzhledem k aktuálním událostem by se v těchto ukazatelích mohla promítnout kauza Volkswagen, ovšem výraznější vliv na vývoj kurzů nečekáme.

Rozmezí pro eurokorunu by se dnes mohlo pohybovat od 27,025 až 27,037 EURCZK. V případě dolarkoruny pak od 25,40 až 25,48 USDCZK.

Euro dnes zahajuje z úrovně 1,0638 EURUSD. Během včerejšího dne dolar poznatelně zpevňoval, což vyústilo dokonce v proražení hranice na 1,0600 dolaru za euro.

Včera byla zveřejněna aktivita v německém průmyslu měřená indexem PMI, který se za listopad zastavil na 52,6 bodech při očekávání na 52. Ten samý ukazatel byl reportován v rámci celé eurozóny a skončil na 52,8 bodech při konsensu na 52,2. Index nákupních manažerů PMI byl rovněž zveřejněn i pro USA. Na rozdíl od Evropy v tomto případě nepřekvapil. Výsledek na 52,6 bodech je při očekávání na 53,9 poměrně slabší.

Během dnešního rána byl zveřejněn druhý odhad německého HDP za třetí kvartál, který skončil meziročním růstem 1,8 %, což odpovídá původní mezikvartální predikci na 0,3 %. 

Stejný ukazatel bude v odpoledních hodinách zveřejněn i ve Spojených státech. Původní odhad ukázal mezikvartální nárůst o 1,5 % anualizovaně, odhady však věří v pozitivní revizi až na 2,1 %. Na lepší výsledek by mělo zapůsobit nejen mnohem intenzivnější využití zásob, ale rovněž i vyšší spotřebitelské výdaje.

Pokud by tedy byla splněna očekávání, dá se počítat s další dolarovou „jízdou“, která by eurodolar mohla posunout opět pod hranici 1,0600 EURUSD. Lepší výsledek by rovněž zvýšil pravděpodobnost zvýšení amerických úrokových sazeb, o kterých bude v polovině prosince jednat Federální rezervní systém.

Rozmezí pro eurdolar by se tedy mohlo pohybovat od 1,055 až 1,067 EURUSD.

: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter