RoklenFx: Den po „Bruselu“ euro stále slabší, a to pod 1,120 EURUSD

Po včerejších teroristických útocích v Bruselu zůstává euro nadále slabší. Na páru s dolarem se evropská měna obchoduje na 1,119 EURUSD. V případě eurokoruny se nacházíme v pásmu 27,030 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna po včerejším posílení americké měny dosahuje hodnoty 24,15 USDCZK.

Co se týče vlivu včerejších útoků na měnové trhy, pocítilo je především euro. Ihned po zveřejnění informace kleslo pod hranici 1,120 dolaru za euro. Část eurových ztrát však byla poté umazána.

Z dalších fundamentů je možné zmínit rozhovor člena rady ČNB a jejího pravděpodobně nastávajícího šéfa Jiřího Rusnoka. Ten prohlásil, že nevidí důvod, proč se záporným sazbám zásadně vyhýbat a říkat „nikdy“. Negativní sazby by totiž mohly sloužit především jako podpora při obraně spodní hranice kurzu koruny, aktuální situace si to ovšem zatím nevyžaduje.

Během úterý pak vyšel rozhovor s dalším členem ČNB Lubomírem Lízalem. Ten řekl, že záporné sazby mohou umožnit ukončení intervencí. Na adresu udržování kurzu na, resp. nad, 27,00 koruny za euro poté sdělil, že jeho prodlužování za 1.pololetí 2017 je nepravděpodobné.

Rozmezí pro eurokorunu by se tak dnes mělo pohybovat od 27,02 až po 27,055 EURCZK. Dolarkoruna by se pak měla držet v pásmu 24,05 až 24,25 USDCZK.

V úterý byl dále zveřejněn březnový index PMI z oblasti německého průmyslu, který klesl na 50,4 bodů. Následoval index IFO podnikatelského klimatu, který za aktuální měsíc stoupl na 106,7 bodů. Výčet dění v Německu pak uzavírá index důvěry ZEW, jenž se zastavil na 4,3 bodech.

Dnešní den bude na data chudý i v zahraničí. Z eurozóny bude reportována spotřebitelská důvěra, kde se čeká propad na -8 bodů. Ze Spojených států se dočkáme prodejů nových domů za únor. Predikce pracuje s nárůstem o 510 tisíc.

Rozmezí pro eurodolar by se mělo držet od 1,112 až po 1,126 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter