RoklenFx: Devizové trhy v útlumu? Asi ne na dlouho

Pondělí bylo na devizových trzích poměrně klidné. V případě eurkoruny jsme se pohybovali v dvouhaléřovém pásmu kolem úrovně 27,05 EURCZK. Na páru s dolarem se česká měna udržela v blízkosti hodnoty 24,64 USDCZK. Eurodolar v ranních hodinách zaznamenal posílení americké měny až k 1,096 EURUSD. Aktuálně dolar část zisků umazal a obchoduje se na 1,098 za euro.

V rámci české ekonomiky nepřišla žádná data. I dění v zahraničí bylo poměrně nudné. V ranních hodinách byly reportovány německé tovární zakázky, které v lednu klesly o 0,1 %, přičemž očekávání byla nastavena na -0,3 %. Žádných dalších fundamentů jsme se již nedočkali.

Klidné obchodování ale nebude mít pravděpodobně dlouhého trvání. Již během zítřka přijdou data z německého průmyslu a poté revize HDP eurozóny za poslední kvartál. Z Čech se dočkáme únorové míry nezaměstnanosti a lednové bilanci zahraničního obchodu.

Nejvíce pozornosti ale bude směřovat na čtvrtek, kdy proběhne zasedání Evropské centrální banky. Očekává se, že ta v souvislosti s neuspokojující cenovou situací starého kontinentu přistoupí k dalšímu uvolněné své měnové politiky.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter