RoklenFx: Dnes zasedá Fed. Dolar slábne na 1,109 EURUSD

Koruna začíná den kolem 27,024 EURCZK. Ve dvojici s dolarem se nachází na 24,36 USDCZK.

Z domácích dat byl včera zveřejněn index PMI výrobního sektoru. Ukázalo se, že podmínky českého průmyslu se po slabém létě zlepšily, když se ukazatel zvýšil z 52 bodů na 53,3.

Dnešní den bude pro českou ekonomiku bez klíčových fundamentů. Eurokoruna by se měla nadále držet v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna pak od 24,30 až 24,41 USDCZK.

Dolar se před verdiktem Fedu obchoduje kolem 1,109 EURUSD.

V úterý byl v USA zveřejněn index PMI oblasti průmyslu, který dosáhl lepších čísel na 53,4 bodech. Tento výsledek pak doplnil index ISM stejného segmentu, který skončil lepší, a to na 51,9 bodech.

Během včerejška také začalo dvoudenní zasedání Federálního rezervního systému, během kterého měnový výbor rozhodne o budoucí podobě úrokové politiky. Agentura Bloomberg uvádí, že pravděpodobnost navýšení sazeb dosahuje pouhých 16,1 %. Naprostá většina analytiků míní, že centrální banka posečká s dalším krokem tzv. úrokové normalizace až do prosince, kdy bude znám výsledek prezidentských voleb.

Ještě před Fedem se dočkáme první várky dat z amerického trhu práce v podobě Národního reportu o zaměstnanosti agentury ADP. Odhady za říjen pracují s posunem z 154 tisíc nových pracovních míst na 160 tisíc.

Eurodolar by se tak měl dnes obchodovat v pásmu od 1,104 až 1,116 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter