Dolar proti euru rozšiřuje zisky a posouvá se pod hranici 1,1600 EURUSD. Silný dolar potápí procyklické měny a měny regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

RoklenFx: Dnešek je o ČNB. Oslabí znovu korunu?

Včerejšek byl na koruně velmi klidným dnem. Jestli tomu bude tak i dnes, bude záležet na ČNB a jejím dnešním zasedání. Žádná akce se nečeká (i když devizové intervence už nemusejí avizovat ani komentovat), ale velmi zajímavá bude tisková konference. Určitě potvrdí svůj závazek bránit úroveň 27,00, ale také by se guvernér Singer měl vyjádřit k horizontu ukončení tohoto závazku, záporným úrokovým sazbám a v neposlední řadě budou diskutovat novou inflační prognózu ve světle klesajících cen energií. Rozhodně by bylo zajímavé, pokud by se vyjádřil i k rostoucím devizovým rezervám. Koruna se před rozhodnutím drží dál poblíž 27,00 EURCZK.

Pohyb amerického dolaru byl včera ve vleku dat z USA. Nejdříve zklamal report ADP a dolar oslaboval, načež přišel vynikající report podnikatelské nálady z amerického sektoru služeb a dolar své ztráty umazal. Navíc dnes ráno vyšla data z Německa pro průmyslové objednávky v červnu, které meziměsíčně vzrostly o 2 %, oproti očekávaným 0,3 % a v reakci dolar opět oslabuje, aktuálně na 1,0905 EURUSD. Nejvíce bude ovšem záležet na zítřejším americkém reportu o nově vytvořených pracovních místech mimo zemědělství a ten by mohl naznačit, kam se dolar vydá dále.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter