RoklenFx: Dobrá data? Koruna zůstává imunní

Dnešní den byl z hlediska sledování vývoje české ekonomky důležitý. I přesto, že byla zveřejněna velice dobrá data, vývoj korunových páru zůstal nezměněn. Eurokoruna se nadále drží v rozpětí 27,02 až 27,03 EURCZK. Dolarkoruna opět pocítila sílu americké měny, která dvojici vyhnala až na 24,96 USDCZK.

V ranních hodinách bylo reportováno definitivní číslo tempa růstu českého HDP za třetí kvartál. Ukázalo se, že poslední odhad na 4,5 % byl ještě nižší než realita, jež skončila na lepších 4,7 %. Mezikvartálně pak česká ekonomika rostla o 0,7 %.

Jako další byla uvedena tuzemská inflace měřená indexem cen spotřebitelů. Ten se za prosinec zastavil v mínusu o velikosti -0,1 %, což je oproti listopadovému poklesu o -0,4 % sice lepší číslo, avšak i tak potvrzuje setrvání české ekonomiky v deflaci.

Co se týče dění v zahraničí, evropská měna opět podlehla americkému dolaru. V závěru dne se pár obchodoval na 1,082 EURUSD. Co se týče dat, nebylo dnes na programu nic, co by svou vahou mohlo ovlivnit trend chodu trhů.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter