RoklenFX: Dolar blíže k paritě, koruna atakuje intervenční hranici

Druhý listopadový týden zahajuje koruna vůči euru znatelně silnější. V ranních hodinách se nachází velice blízko hranice intervenčního závazku 27 korun za euro, konkrétně na 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem pak česká měna začíná na slabší pozici 25,12 USDCZK.

Minulý čtvrtek potvrdila ČNB prodloužení intervenčního režimu až do konce roku 2016. To korunu mírně oslabilo, ovšem pouze do pátku, kdy přišla data z amerického trhu práce. Statistika tvorby pracovních míst mimo sektor zemědělství ukázala číslo 271 tisíc, když očekáván byl přírůstek pouze 185 tisíc míst. Proti srpnovým a zářijovým údajům je to prudké zlepšení a nejlepší data z amerického trhu práce tohoto roku vůbec. 

Tento výsledek okamžitě poslal korunu poblíž úrovní, na kterých startuje dnes. Měnový pár eurodolar na zmiňovaná data reagoval ještě intenzivněji. Lepší výsledek zajistil dolaru rally, která ho dostala až do těsné blízkosti hranici 1,070 EURUSD. Dnešní den pár zahajuje na 1,075 dolaru za euro.

Pondělí bude zajímavé z hlediska dat z české ekonomiky. V devět hodin ráno bude zveřejněn index spotřebitelských cen CPI za říjen, kde se čeká meziměsíční růst o 0,2 %, meziročně pak o +0,4 %. Dále bude zveřejněna česká míra nezaměstnanosti, kde se za minulý měsíc čeká posun na 5,9 % z předchozích 6 %.

Rozmezí pro eurokorunu by se dnes mohlo pohybovat od 27,017 až 27,030 EURCZK. Na páru s dolarem pak od 25,095 do 25,115 USDCZK. Pro eurodolar se dá čekat pohyb mezi 1,074 až 1,080 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter