RoklenFx: Dolar bojovníkem. Aktuálně na 1,113 EURUSD

Úterý se neslo převážně ve znamení oslabení americké měny. Ta se však v závěru dne zmohla, aby tak na páru s eurem zpevnila z 1,116 EURUSD až na 1,113 EURUSD. V devizové dvojici s korunou se pak nacházíme na 24,26 USDCZK. Eurokoruna se pohybuje téměř beze změn v intervenčním pásmu 27,02 až 27,025 EURCZK.

Co se týče českých dat, dnes jsme se dočkali pouze objemu peněz v ekonomice. Harmonizovaný měnový indikátor M3 meziročně stoupl o 9,5 % a agregát M1 o 12,8 %, což je důsledek zvýšení jednodenních vkladů.

Dění v zahraničí bylo mnohem zajímavější. Z Německa přišla meziroční změna maloobchodních tržeb, která vykázala nárůst o 2,3 %. Následovala německá míra nezaměstnanosti, která v květnu skončila mírným zpomalením na 6,1 %. Výčet evropských dat pak uzavírá květnová inflace eurozóny. Ta podle statistik skončila propadem o -0,1 %, v jádrovém vyjádření naopak růstem, a to o +0,8 %.

Ze Spojených států přišla data osobních příjmů, která v dubnu skončila na +0,4 %, osobní výdaje pak rostly o rovné procento.  Následoval S&P/Case-Shiller index cen bydlení, který v březnu rostl o 5,43 %. Chicago index nákupních manažerů za tu samou dobu klesl na 49,3 bodů. Výčet uzavírá americká spotřeba, která se v květnu propadla na 92,6 bodů.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter