RoklenFx: Dolar bojuje o zisky, koruna je má už „za sebou“

Dolar bojuje o zisky. Chybí mu však nový a dostatečně silný fundament, který by ho v jeho boji podpořil. Situace může být jiná, a to již zítra, kdy bude prezentován výstup jednání Fedu a rozhodnutí o výši amerických úrokových sazeb.

Pravděpodobnost toho, že americká centrální banka přistoupí k dalšímu kroku tzv. úrokové normalizace je stále stoprocentní. Co se však změnilo, jsou sázky na úroková pásma. Stále nejvíce analytiků, aktuálně 92 %, věří v 0,5 – 0,75 %. Pravdou však je, že ještě před pár dny dosahoval odhad v tomto případě 94 %. Ony dva procentní body se totiž přesunuly k pásmu 0,75 – 1 %, na které teď sází 8 % dotazovaných.

Pokud se tento scénář vyplní, někteří investoři se pravděpodobně rozhodnou vybrat své dolarové zisky. Pravdou však je, že by reakce eurodolaru, alespoň ta dlouhodobější, nemusela být natolik výrazná. Úrokový „hike“ je už totiž z naprosté většiny započítán v aktuální ceně měnového páru.

V návaznosti na to se dolar obchoduje kolem 1,063 EURUSD, ve dvojici s korunou pak na 25,42 USDCZK. Eurokoruna si během dneška připsala mírné zisky směrem ke spodní hranici intervenčního pásma, což odpovídá 27,023 EURCZK.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter