RoklenFx: Dolar bojuje o zisky. Vůči euru sílí o 0,1 % na 1,065 EURUSD

Dolar během včerejška opět umazával předchozí zisky. Hlavním fundamentem bylo vybírání zisků, svou trochou přispěl i pokles výnosů amerických dluhopisů. Dnes už však tzv. greenback naznačuje mírné zpevnění.

Koruna začíná den na 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem se obchoduje kolem 25,35 USDCZK.

Z domácích dat dnes nepřijdou žádná. Eurokoruna by se tak měla držet od 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna pak v pásmu 25,30 až 25,40 USDCZK.

Americká měna během dnešního rána naznačuje snahu o mírné zpevnění. Aktuálně sílí o více jak 0,1 % až na 1,065 EURUSD.

Zápis z posledního zasedání Evropské centrální banky, který byl včera zveřejněn, signalizuje, že její představitelé zatím nemají chuť omezovat stimulační opatření.

Z USA pak přišla týdenní změna počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která stoupla na 239 tisíc z 234 tisíc v předchozím týdnu. Trh čekal 245 tisíc. Index aktivity filadelfského Fedu ve zpracovatelském sektoru v únoru stoupl na překvapivých 43,3 bodů, zatímco odhad počítal pouze s 18 body.

Dnes se dočkáme zasedání G20, které by mohlo vyjasnit otázky kolem Ukrajiny. Tématem včerejší diskuze byla situace v Sýrii, nejednalo se však o sankcích uplatňovaných proti Rusku. Spojené státy mají zájem na spolupráci, avšak Rusko musí dostát svým závazkům vůči Ukrajině.

Dnes se mimojiné můžeme těšit na maloobchodní tržby z Velké Británie, kde se očekává nárůst na 1 %. Zveřejněna bude stavební produkce v Evropě a také předstihový ukazatel v USA.

Eurodolar by se měl dnes pohybovat od 1,061 až 1,0669 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter