RoklenFx: Dolar čeká datové probuzení. Ve hře retail a průmysl

Koruna zahajuje čtvrtek pevně kolem 27,024 EURCZK. Na páru s dolarem se obchoduje na 24,05 USDCZK.

V rámci české ekonomiky byla včera zveřejněna bilance rozvahy České národní banky. Zveřejněná čísla ukázala, že ČNB musela na začátku září intervenovat proti síle koruny v objemu několika desítek miliard korun. Tato informace tak vysvětluje úterní slovní intervenci guvernéra Rusnoka a souběžně s tím otvírá další dohady o spekulačním tlaku na konec kurzového závazku ČNB.

Dnes nás žádná domácí data nečekají. Eurokoruna by se tak měla pohybovat od 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna pak od 23,98 až 24,12 USDCZK.

Dolaru během včerejška síla nevydržela, což ho dostalo k 1,127 EURUSD. Aktuálně se však už obchoduje na 1,123 EURUSD.

Včera byla reportována průmyslová produkce eurozóny, která v červenci klesla meziměsíčně o -1,1 %, meziročně o -0,5 %. Z USA jsme se dočkali cen dováženého zboží. Ty během srpna klesly o -0,2 %. Týdenní změna žádostí o hypotéku pak skončila na 4,2 %.

Dnešní den se ponese ve znamení probuzení z datové letargie americké ekonomiky. Jako první přijde týdenní změna nových žádostí o podporu nezaměstnanosti, kde se čeká 265 tisíc. Následovat budou maloobchodní tržby, které by měly skončit na 0,2 %. Výčet hlavní dat uzavírá průmyslová produkce. Ta by měla za srpen klesnout o -0,2 %.

Eurodolar by se měl pohybovat v pásmu 1,118 až 1,128 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter