RoklenFx: Dolar dále padá. Pomůže mu americké HDP?

Pátek zahajuje koruna na páru s eurem na 27,026 EURCZK. Dolarkoruna se obchoduje na 24,14 USDCZK.

Během včerejšího dne jsme se z české ekonomiky nedočkali žádných fundamentů, což se bude opakovat i dnes. Eurokorunu tak vidíme v rozmezí 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkorunu pak v pásmu od 24,07 až 24,21 USDCZK.

Dolar na páru s eurem dále oslaboval. Aktuálně se devizová dvojice obchoduje na 1,119 EURUSD.

Včerejší den byl bohatý na data především ze Spojených států. Jako první přišla týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která skončila na 268 tisících. Následovaly objednávky zboží dlouhodobé spotřeby. Ty  meziměsíčně vykázaly lepší růst, a to o +3,4 %, vyjma dopravních prostředků pak +0,4 %. Výčet uzavírají probíhající prodeje domů, které meziměsíčně vzrostly o 5,1 %

Pátek bude v tomto směru stejný, jelikož u kormidla budou především americká data. Jako první bude reportován deflátor HDP, kde se očekává mezikvartální růst o +0,7 %. Následovat budou jádrové výdaje na spotřebu, které by měly dle predikce vykázat růst o +2,1 %. Zveřejněn bude rovněž index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity. Ten by měl podle analytiků dosáhnout 95,5 bodů.

Hlavním fundamentem dne však bude druhý zpřesněný odhad amerického HDP. Očekávání jsou v tomto směru nastavena na růst o velikosti +0,9 %.

Rozmezí pro eurodolar by se tak mohlo pohybovat od 1,114 až 1,124 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter