Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

RoklenFx: Dolar dále slábne. Pomůžou mu Fed Minutes?

Koruna se i dnes drží v intervenčním pásmu kolem 27,022 EURCZK. Ve dvojici s dolarem bylo pozorováno oslabení americké měny, která pár dostalo na 23,98 USDCZK.

Z českých dat jsme se včera dočkali prvního odhadu HDP za druhé čtvrtletí. Zveřejněná čísla předčila očekávání, když mezikvartální růst vykázal +0,9 %, meziroční pak +2,5 %. Jako další byl reportován červencový index cen výrobců. V tomto případě byla pozorována meziměsíční stagnace, meziročně se ukazatel propadl o -4 %.

Dnes je český kalendář prázdný. Eurokoruna by se mohla pohybovat v pásmu 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkoruna od 23,92 až 24,06 USDCZK.

Dolar včera oslabil až k 1,128 EURUSD. Aktuálně se ve dvojici s eurem obchoduje na 1,127 EURUSD.

V rámci středečního zahraničního dění je možné zmínit německý ZEW index, který z hlediska ekonomického sentimentu skončil na 4,6 bodech oproti předešlým -14,7. Aktuální situace pak byla tím samým ukazatelem ohodnocena 57,6 body při predikci na 50,2.

Z USA přišel červencový index cen spotřebitelů, který meziměsíčně stagnoval, meziročně pak zpomalil na 0,8 %. Jako další byla reportována americká průmyslová produkce. Ta během minulého měsíce mírně zrychlila na +0,7 %.

Hlavní událostí dnešního dne bude zveřejnění zápisu z posledního zasedání americké centrální banky. Tzv. Fed Minutes by měly přinést detailnějšího pohled měnového výboru na otázku úrokové politiky, a tedy i možné náznaky toho, zda by se situace mohla během příštího, tedy zářijového, zasedání jakkoliv změnit. Fed totiž při svém posledním „sezení“ úroky opět ponechal v rozmezí 0,25 až 0,5 %.

Eurodolar by se měl držet v rozmezí 1,119 až 1,133 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter