RoklenFx: Dolar den před Fedem. Podpoří ho „poslední“ smršť dat?

Úterý se ponese ve znamení amerických dat, která dokreslí výkon největší ekonomiky světa den před vystoupením guvernérky Fedu Janet Yellenové. Dneškem totiž začíná jednání americké centrální banky, ze kterého vzejde rozhodnutí o dalších krocích tzv. úrokové normalizace.

V návaznosti na to zahajuje eurodolar na 1,126 EURUSD. Dolarkoruna se nachází na 23,99 USDCZK. Eurokoruna se po včerejším zpevnění české měny obchoduje lehce výše na na 27,03 EURCZK.

Během pondělí jsme se dočkali statistik důvěry v českou ekonomiku. Index spotřebitelské důvěry klesl v dubnu na 2 body. Index podnikové důvěry rovněž spadl, a to na 12,7 bodů. Souhrnný indikátor pak zaznamenal propad na 10,5 bodu.

V rámci zahraničí přišel nejprve německý IFO index podnikatelského klimatu, který v dubnu spadl na 106,6 bodů, přičemž očekáváno bylo 107,1 bodů. Následovala data z americké ekonomiky, kde vyšla statistika ohledně prodejů nových domů. Ty v březnu klesly na 511 tisíc, což meziměsíčně odpovídá poklesu -1,5 %.

Z Čech ani z Evropy dnes nepřijde žádná důležitá statistika. Z USA se dočkáme březnových objednávek dlouhodobého spotřebního zboží, kde se čeká růst o +1,9 %. Jádrové objednávky, bez dopravních prostředků, by pak měly meziměsíčně vzrůst +0,5 %. Následovat bude S&P/Case-Shiller index cen domů, kde se čeká meziroční zpomalení z 5,75 % na 5,5 %.  Pokračovat budeme indexem PMI sektoru služeb, jehož predikce ukazuje nárůst na 52 bodů. Výčet pak uzavírá spotřebitelská důvěra, která by za duben měla lehce klesnout z 96,2 bodů na 96.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkorunu vidíme od 23,92 až 24,06 USDCZK. Eurodolar by mohl obchodovat mezi úrovněmi 1,120 až 1,132 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter