Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

RoklenFX: Dolar ignoruje horší data a vyčkává na slova Yellenové

Úterý končí česká koruna na úrovni 27,09 EURCZK. Během dne nebyl pozorován vývoj, který by stál za zmínku, jelikož nebyla reportována žádná kurzotvorná data, a to jak z domácí ekonomiky, tak ani v rámci sousedních zemí. Na páru s dolarem česká měna mírně oslabila, a to až na úroveň 24,52 USDCZK.

Datově bohatší byl dnešní den v případě Spojených států. Nejprve byly zveřejněny předběžné objednávky dlouhodobého zboží za září, které se ustálily na čísle -1,2 % při očekávání na -1,5 %. Objednávky, ze kterých byly vyčleněny dopravní prostředky, pak skončily za tentýž měsíc na -0,4 % při očekávání stagnace. Dnes byla rovněž zveřejněna americká spotřebitelská důvěra za říjen. V jejím případě byl pozorován meziměsíční pokles z původních 102,6 bodů na 97,6.

Důvěra amerických spotřebitelů klesla z letošního maxima

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Americký dolar však na zmiňovaná data nijak významně nereagoval. Stěžejní je pro něj výstup z již zahájeného jednání měnového výboru Federální rezervního systému, který zítra rozhodne o podobě americké úrokové politiky.

Dolar tak den končí na stabilní úrovni 1,104 EURUSD.

Newsletter