RoklenFx: Dolar je vůči euru nejslabší za půl roku: Padne 1,1700?

Začátek nového měsíce nezačal pro americkou měnu vůbec dobře. Dolar tak navázal na neúspěšný předchozí týden a oslabil během odpoledne až nad úroveň 1,15 EURUSD. Momentálně se eurodolar pohybuje lehce pod touto hranicí. V případě české koruny dolar oslabil k aktuální úrovni 23,52 USDCZK. Vývoj domácí měny vůči evropské vyzněl dnes pozitivně pro tu českou, která posílila k úrovni 27,036 EURCZK.

„Dolar pokračuje v negativním trendu od začátku dnešního dne a dokonce pokořil hranici 1,1505 dolaru za euro, což je nejvyšší hodnota od října 2015. Očekáváme, že dolar bude oproti euru i nadále oslabovat a v nejbližších dnech se bude držet nad hranicí 1,1500 dolaru za euro. V nejbližších týdnech očekáváme, že dolar bude i nadále pokračovat v negativním trendu a mohl by atakovat hranici 1,1700 dolaru za euro,“ komentuje vývoj na trhu Karel Sokolovský, seniorní trader Roklen360.

Prim dnes hrály indexy aktivit v průmyslu, kterých jsme se dočkali jak z České republiky, tak z eurozóny i Spojených států. V případě tuzemské ekonomiky index vykázal oproti minulému výsledku nižší hodnotu 53,6. Z eurozóny přišel lepší než předchozí i očekávaný výsledek, a to 51,7 bodu, což poslalo eurodolar k nejvyšším hodnotám za posledního půl roku. Síla eura vůči dolaru byla rovněž podpořena horším výsledkem z USA, kdy index aktivity v průmyslu klesl na 50,8 bodu.

Tyto zprávy tak svědčí o tom, že ekonomika eurozóny začíná oživovat, zatímco ta americká lehce ztrácí dech. To se samozřejmě odráží na síle měnového páru, jenž zažívá neobyčejnou rally.

Z české ekonomiky jsme se ještě dočkali výsledku státního rozpočtu za duben, který vykázal přebytek 30,52 miliard korun. Jedná se tak o nejlepší výsledek hospodaření od roku 1993, přičemž ještě loni byl rozpočet schodkový. Vláda tak nadále těží z hospodářského růstu české ekonomiky.

Zítřejší den bude na měnových trzích z hlediska fundamentů poklidný. Za zmínku stojí pouze zveřejnění ekonomické prognózy Evropské komise a index cen evropských průmyslových výrobců. 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter