RoklenFx: Dolar jede. Euro na 13měsíčních minimech

Dolaru se opět daří. Na páru s eurem potopil evropskou měnu až na 13měsíční minima odpovídající 1,053 EURUSD. Síla americké měny se projevila i ve dvojici s korunou, kde jsme se dostali až na 25,65 USDCZK. Eurokoruna byla méně volatilnější, což odpovídá 27,027 EURCZK.

Hlavním motorem dolarové rally byla dobrá data. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby skončily lepší na 4,8 % při očekávání na 1,5 %. Index PMI sektoru průmyslu vykázal za listopad rovněž lepší čísla, a to 53,9 bodu při predikci na 53,4. Výčet pozitivních fundamentů uzavírá spotřebitelská důvěra měřená Michiganskou univerzitou. Její výsledek za listopad ukázal 93,8 bodu, oček. 91,6.

Zda si americká měna tento výkon udrží, ukáže večer. Tehdy totiž do „hry“ vstoupí Fed se zveřejněním zápisu z posledního zasedání měnového výboru. Tento dokument totiž s nejvyšší pravděpodobností ukáže, zda je centrální banka opravdu nakloněna zvýšení sazeb již v prosinci, a to tak, jak ukazují sázky na tento krok nacházející se na pravděpodobnosti 100 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter