Euro reaguje na komenty z ECB o možném snížení tempa nákupů aktiv v rámci pandemického programu už v červnu. Nehledě na komentář z ECB, ve zbytku dne vidíme rizika směrem k silnějšímu dolaru. Důvodem data za amerického trhu práce, u nichž trh čeká vytvoření cca 900 tis. pracovních míst. Překonání konsensu je rizikem vyšších US výnosů a silnějšího dolaru.

RoklenFx: Dolar krátce prolomil 1,100 EURUSD

Dolar během dnešního dopoledne dále posiloval. Na páru s eurem dokonce prolomil hranici 1,100 za euro. Poté však svou sílu ztratil. Aktuálně se již obchoduje na 1,104 EURUSD. Ve dvojici s korunou se pak nachází na 24,47 USDCZK. Eurokorunu najdeme bez výraznějších změn na 27,025 EURCZK.

Dnešní den byl na data poměrně chudý. Dočkali jsme se například týdenní změny nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, který skončila na 246 tisících. Jako další byly reportovány ceny dováženého zboží. Ty v září vykázaly +0,1 %.

Zítřejší den bude zajímavější. Z Čech se dočkáme výsledku srpnové bilance běžného účtu. Ze Spojených států pak přijdou maloobchodní tržby za září a index cen výrobců.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter