RoklenFx: Dolar krvácí. Dodá Yellenová transfúzi?

Vývoj devizových trhů se prozatím nese ve znamení boření významných hranic. V případě dolarkoruny jsme během včerejška byli svědky proražení úrovně 24,00 USDCZK. Měnový pár se dokonce dostal až pod 23,90 koruny za dolar. Aktuálně se obchoduje na 23,95 USDCZK.

Polepšila si i eurokoruna. Česká měna na tomto páru rovněž zaznamenala zpevnění, a to do pásma 27,03 až 27,035 EURCZK. Momentálně se nacházíme na 27,025 koruny za euro.

Z hlediska dat bylo úterý naprosto prázdné, což je scénář, který se bude opakovat i dnes. Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet od 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkoruna by se měl pohybovat od 23,85 až po 24,06 USDCZK.

Eurodolar během včerejška pokořil hodnotu 1,130 EURUSD, kde se nepohyboval od října loňského roku. Celkové oslabení americké měny, a to až na 4měsíční minima vůči koši hlavních světových měn, mělo svůj původ v nervozitě investorů ohledně vývoje globální ekonomiky a předních světových trhů. Momentálně se pár obchoduje na 1,128 EURUSD.

Dnešní den bude v rámci zahraničních trhů důležitý obzvláště pro dolar. V odpoledních hodinách totiž vystoupí guvernérka Federálního rezervního systému Janet Yellenová, aby před výborem pro finanční služby Sněmovny reprezentantů odpověděla na otázky ohledně prováděné politiky centrální banky. V rámci toho by mohl být nastíněn bližší pohled Fedu na aktuální situaci americké ekonomiky a jeho možné další směřování, především co se týče úrokové politiky.

Dnešní hodnoty eurodoloaru by se mohly pohybovat od 1,122 až 1,136 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter