Dolarový index smazal většinu dopoledních ztrát a posunul se směrem k hranici 90,3 bodů. Euro se proti dolaru obchoduje těsně nad 1,2160 EURUSD, což odpovídá korekci posílení po zveřejnění evropských indexů PMI. Měny regionu oslabují. Koruna se posunula k 26,15 za euro.

RoklenFx: Dolar neudržel tempo. Slabší na 1,091 EURUSD

Dolaru se během středy nedařilo. Na páru s eurem americká měna oslabila až k 1,091 EURUSD, ve dvojici s dolarem se nachází na 24,75 USDCZK. Eurokoruna je stále beze změny kolem 27,02 EURCZK.

Dnešní den byl z hlediska fundamentů poměrně klidný. Z domácích dat jsme se žádných nedočkali. V rámci zahraničí je možné zmínit americký index PMI sektoru služeb, který za říjen vykázal lepších 54,8 bodu. Následovaly prodeje nových domů. Ty v září rovněž skončily nad očekáváním, a to na +3,1 %, přičemž predikce pracovala s propadem o -3,1 %.

Zítřek už bude o něco akčnější, především pokud vezmeme v potaz dění ve Spojených státech. Zmínit je možné například zakázky zboží dlouhodobé spotřeby, nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti a probíhající prodeje domů.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter