Euro po zhoršení německé podnikatelské nálady oslabilo zpět k dnešní otevírací ceně 1,1770 EURUSD. Od té se kurz opětovně odrazil do mírného zisku, zapůsobil i pokles 10letého výnosu amerického TIPS na historické minimum pod -1,12 %. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala pod úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

RoklenFx: Dolar oslabil k 1,121 EURUSD. Část ztrát již umazal

Dnešní den se nesl ve znamení poměrně výrazného odskoku dolaru na páru s eurem až k 1,121 EURUSD. Během dne však byla tato ztráta pozvolna umazávána, a to až zpět k 1,117 dolaru za euro. Obdobný vývoj byl pozorován na dolarkoruně, která se propadla až k 24,12 USDCZK, a vzápětí se vrátila zpět na 24,17. Eurokoruna se držela stále pevně na 27,02 EURCZK.

V rámci české ekonomiky stojí za zmínku studie analytického týmu České spořitelny, která se týká možného konce intervenčního ČNB. Podle ní by se doba ukončení režimu mohla posunout až na konec roku 2017. Důvodem pozdějšího uvolnění kurzového závazku bude očekávané posunutí termínu na ukončení programu výkupu cenných papírů Evropskou centrální bankou, pomalejší růst mezd a proti očekáváním pomaleji rostoucí, avšak pevná, inflace.

Co se týče dění v zahraničí, dočkali jsme se dat amerického realitního sektoru. Zahájená stavba nových domů se v srpnu propadla o -5,8 % oproti očekávání na -1,7 %. Stavební povolenky pak meziměsíčně klesly o -0,4 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter