RoklenFx: Dolar oslabil. Pomůže první várka dat z trhu práce?

Koruna zahajuje středu slabší na 27,031 EURCZK. Dolarkoruna se nachází na 24,11 USDCZK.

Česká data včera nepřišla žádná. Jedinou zajímavosti byl komentář německé společnosti Commerzbank, která je přesvědčena, že ČNB prohloubí své úrokové sazby do záporu. Hlavním argumentem je rozporný vývoj mezd a inflace. Zatímco české mzdy rostou, inflace je stále poměrně nízká, což by v příštích letech mohlo způsobit výrazné zpomalení růstu. Z toho důvodu se dá čekat, že centrální banka přistoupí k manipulaci se sazbami.

Dnes se opět nedočkáme žádné domácí statistiky. Eurokoruna by se mohla pohybovat v pásmu 27,02 až 27,045 EURCZK. Dolarkorunu vidíme v rozmezí 24,04 až 24,18 USDCZK.

Dolar si během včerejška připsal mírné ztráty. Aktuálně se na páru s eurem obchoduje na 1,121 EURUSD.

Ze včerejších dat stojí za zmínku jádrový index výdajů na osobní spotřebu, který v červnu skončil mírným zpomalením na +0,1 %. Následovaly osobní příjmy a výdaje. V prvním případě bylo reportováno +0,2 %, ve druhém 0,4 %. Výčet pak uzavírají reálné osobní výdaje, které skončily růstem o +0,3 %.

Dnes přijde první várka dat z amerického trhu práce, a to v podobě červencového reportu o zaměstnanosti agentury ADP. Odhady v tomto směru pracují s vytvořením 170 tisíc nových pracovních míst. Jako další bude reportován index ISM sektoru služeb, který by měl skončit lehkým propadem na 56 bodů.

Eurodolar by se tak mohl pohybovat v rozmezí 1,115 až 1,127 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter