Poté, co dolar proti euru krátce zpevnil pod 1,0500 EURUSD, postupně zisky odevzdává. Z měn regionu obrátila do ztráty koruna, která se obchoduje nad 24,73 za euro.

RoklenFx: Dolar padá s nadějemi na brzký růst sazeb

Koruna se dnes ve velmi klidném obchodování pozvolna sesunula k úrovni 27,10 za euro. Ignorovala přitom zprávu o zahraničním obchodu, který v srpnu poprvé od prosince 2014 upadl do deficitu a to o výši 0,1 miliardy korun. Loni v srpnu přitom byl v přebytku 1,1 miliardy. Srpnová čísla jsou však do velké míry ovlivněna kalendářními efekty, jelikož prázdninová sezóna snižuje exporty a statistiky jsou navíc ovlivněny celozávodními dovolenými v automobilovém sektoru. Trh tedy tato data spíše ignoroval.

Dolar dnes od rána oslaboval. Ignoroval veškerá makro data a reagoval zřejmě na prohlášení bývalého šéfa Fedu B. Bernankeho, jenž se vyjádřil, že nevidí důvod, proč by měl Fed se zvyšováním sazeb spěchat. Navíc se k tomu přidal i komentář z banky Goldman Sachs o tom, že  je šance, že americký Fed odloží zvyšování sazeb až na rok 2016 nebo i na později. Prohlášení takových autorit není radno brát na lehkou váhu a dolar se postupně sesunul až k 1,1240 za euro. Odpoledne byla zveřejněna data o obchodní bilanci, jenž skončila za srpen v deficitu 48,33 mld. USD.

Exšéf Fedu volá po spravedlnosti. Kdo půjde do vězení?

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter