Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

RoklenFx: Dolar po Fedu krátce pod 1,120 za euro

Čtvrtek se nesl ve znamení zpevňování americké měny. Poté, co Fed naznačil, že v červnu by mohlo dojít na další zvýšení úrokových sazeb, dolar na páru s eurem prorazil hranici 1,120 EURUSD až na 1,118 EURUSD. Později však část své síly ztratil. Aktuálně se nachází zpět na 1,120 dolaru za euro.

Dolarkoruna se vyvíjela podle stejného scénáře, což ji dostalo až na 24,11 USDCZK. Eurokoruna se stále drží na 27,02 EURCZK.

Z české ekonomiky nepřišla žádná data. Z Evropy jsme se dočkali stavební výroby za březen, která meziměsíčně skončila propadem o -0,9 %, meziročně pak o -0,5 %. Jako další byl zveřejněn zápis z posledního zasedání ECB. V tom zaznělo, že evropská ekonomika by měla mírně oživovat, a to díky podpoře ze strany ECB a jejích opatření.

Ze Spojených států byla reportována změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která skončila růstem o 278 tisíc. Následoval Chicago Fed index národní aktivity. Ten v dubnu vykázal lepší výsledek na 0,1 bodech při očekávání na -0,2.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter