RoklenFx: Dolar po pauze jede. Vůči euru silnější o 0,7 %. Proč?

Po pondělní obchodní pauze na amerických trzích už dnes jedeme naplno, obzvláště pak dolar. Ten profituje především z dalšího růstu akcií, svou trochou přispěl i nárůst výnosů amerických dluhopisů a signál ohledně brzkého zvýšení sazeb.

Vůči euru tak americká měna sílí o zhruba 0,7 %, což odpovídá 1,053 EURUSD.

K dnešnímu růstu přispělo i včerejší vystoupení šéfky clevelandské pobočky Fedu Loretty Mesterové. Ta uvedla, že by se zvýšením sazeb neměla žádný problém, pokud by si americká ekonomika udržela své současné tempo.

Dolar pak od dnešních zisků neodradila ani o něco horší čísla z oblasti průmyslu a služeb. Během odpoledne zveřejněné indexy PMI zmiňovaných segmentů totiž skončily nejen horší než očekávání, ale rovněž ve srovnání s předchozími čísly. PMI služeb za únor skončil na 54,3 bodech, oproti předchozím 55 a očekávaným 55,2. V případě průmyslu byl zveřejněn výsledek 53,9 bodů, a to vzhledem k předešlým 55,6 a predikci na 55,7.

Ve výsledku je pak nutné zmínit i rostoucí obavu v rámci evropského kontinentu, kde důvěru v euro podkopávají narůstající preference euroskeptické kandidátky na francouzského prezidenta Marine Le Penové

Le Penová míří vzhůru, investoři pomalu ztrácí nervy

Koruna ve dvojici s dolarem kopírovala vývoj eurodolaru. Aktuálně se tak obchoduje na 25,64 USDCZK.

Na páru s eurem se pak koruna držela beze změny kolem 27,02 EURCZK.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter