RoklenFx: Dolar po špatných datech atakuje 1,150 EURUSD.

Koruna končí středu na 27,03 EURCZK. Dolarkoruna se nachází na 23,51 USDCZK. Dolar se po výrazně horších než očekáváných datech z trhu práce vůči euru obchoduje na 1,149 EURUSD.

Z ČR během dneška nepřišla žádná data. Zítřek již bude pestřejší, jelikož proběhne zasedání České národní banky, které vyjma rozhodnutí o úrokové sazbě rovněž představí svůj aktuální pohled na vývoj české ekonomiky.

V zahraničí bylo dění mnohem zajímavější. Nejprve jsme se dočkali indexu PMI sektoru služeb, a to jak v Německu, tak i v eurozóně. V prvním případě výsledek ukázal 54,5 bodů, ve druhém pak 53,1 bodů. Následovaly březnové maloobchodní tržby starého kontinentu, které skončily meziměsíčním propadem o -0,5 %, meziročně pak stouply o +2,1 %.

Ve Spojených státech byla reportována první statistika z trhu práce. Národní report o zaměstnanosti, který provádí agentura ADP, ukázal výrazně horší výsledek. Za duben bylo v americké ekonomice vytvořeno „pouze“ 156 tisíc nových pracovních míst. Původní očekávání pracovalo s +195 tisíci. Následovala změna produktivity v nezemědělských sektorech, která za první kvartál skončila propadem o -1,1 %.

Z dalších dat je možné jmenovat americkou obchodní bilanci, jež skončila deficitem -40,44 dolarů. Poté jsme se dočkali průmyslových objednávek za březen. Ty skončily lepším růstem o +1,1%. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby naopak vykázaly horší než očekáváný propad, a to o -0,2 %. Výčet pak uzavírá americký index ISM sektoru služeb s výsledkem na 55,7 bodech.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter