Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje směrem k 25,70 za euro.

RoklenFx: Dolar před Fedem a ECB ještě slabší

Dolar končí středu mírně slabší na 1,116 EURUSD. Na páru s korunou se aktuálně nacházíme na 24,20 USDCZK. Eurokoruna se pak obchoduje na 27,025 EURCZK.

Z české ekonomiky byl dnes zveřejněn index PMI sektoru průmyslu, které poklesl na 53,3 bodů z předchozích 53,6 bodů. Očekáváno bylo 54,2 bodů. Šlo o celkem čtvrtý pokles sledovaného indikátoru v řadě a rovněž o nejhorší výsledek od července 2013. Na horším výsledku se podepsala především nasycenost domácích i zahraničních odbytišť, stejně tak i pomalejší růst globální ekonomiky.

V rámci zahraničí jsme se dočkali indexu PMI průmyslu i v Německu, kde skončil na 52,1 bodech, dále pak v celé eurozóně, v jejímž případě byl evidován výsledek 51,5 bodů. Následovaly Spojené státy. Tam PMI průmyslu skončil na 50,7 bodech. Výčet uzavírá index ISM rovněž z oblasti průmyslu, který vykázal v květnu zlepšení z 50,8 bodů na 51,3.

Pro eurodolar bude stěžejní dnešní večer, kdy bude zveřejněna tzv. Béžová kniha Fedu. Tento dokument sleduje ekonomických vývoj ve všech 12 distriktech centrální banky a na základě toho hodnotí ekonomickou situaci země. Právě tento údaj by mohl napovědět, zda Fed opravdu přistoupí k dalšímu zvýšení sazeb již v červnu, či nikoliv.

Během zítřka pak bude klíčové zasedání Evropské centrální banky. V tomto případě však analytici nečekají, že by mělo dojít na jakoukoliv změnu aktuálně prováděné politiky.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter