RoklenFx: Dolar před Fedem krátce zpevnil pod 1,113 EURUSD

Dolar před večerním zasedáním americké centrální banky zaznamenal krátké zpevnění k 1,113 EURUSD. Aktuálně se však posunul zpět k 1,114 dolaru za euro. Ten samý vývoj byl registrován na dolarkoruně, která se nejprve posunula nad 24,28 USDCZK, aby posléze spadla zpět na 24,24 USDCZK. Bez výraznějších změn zůstává eurokoruna, což odpovídá 27,02 EURCZK.

Co se týče dění v české ekonomice, z ČNB jsme se dočkali komentáře ředitele měnové sekce Tomáše Holuba. Jeho slova se týkala tolik spekulovaného prodloužení intervenčního režimu, které bylo probíráno již v minulém týdnu. Holub v tomto směru upozornil, že banka stále pracuje s vývojem inflace předloženém v poslední prognóze. ČNB podle něj dosud neznamenala žádný fundament, který by ospravedlňoval prodloužení kurzového závazku, jako například protáhnutí programu QE Evropské centrální banky.

Co se týče zahraničních dat, dočkali jsme se pouze týdenní změny žádostí a hypotéky v USA. Ukazatel skončil výrazným propadem o -7,3 % oproti předchozímu růstu o 4,2 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter