RoklenFx: Dolar před Fedem silnější na 1,127 za euro

Středa se na devizových trzích nesla ve znamení zpevněnéí americké měny. Dolar na páru s eurem prolomil hranici 1,130 EURUSD, aby se ve večerních hodinách dostal na 1,127 EURUSD. Ve dvojici s korunou jsme se pak vyšplhali až na 23,97 USDCZK. Dění na eurokoruně se neslo v duchu posledních dní, což odpovídá hranici 27,02 EURCZK.

Z české ekonomiky nepřišla žádná data. Z Evropy jsme se dočkali dubnového indexu cen spotřebitelů, který však nepřinesl žádné překvapení. Ukazatel skončil meziměsíčně očekávanou stagnací, meziročně pak spadl o -0,2 %, což rovněž odpovídalo predikci.

Ze Spojených států přišla pouze týdenní změna žádostí o hypotéku, která skončila propadem o velikosti -1,6 %. Investoři se tak soustředí na večerní zápis z posledního zasedání americké centrální banky. Tzv. Fed Minutes by mohly přinést určité náznaky, jak se vedení banky dívá na vývoj americké ekonomiky a jakým směrem by se mohla ubírat naplánovaná úroková normalizace.

Fed prozatím plánuje dvě kola úrokového navyšování, přičemž většina trhu sází na to, že proběhnou až ve druhé polovině letošního roku.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter