RoklenFx: Dolar před Fedem volatilní mezi 1,099 -1,100 EURUSD

Během středy jsme byli svědky oslabení koruny i dolaru. Česká měna se ve dvojici s tou evropskou posunula na 27,037 EURCZK. Eurodolar se vyšplhal až nad 1,100 EURUSD, ovšem v pozdějších hodinách se opět propadl pod tuto hranici. Dolarkoruna se pak obchoduje na 24,59 USDCZK.

Z české ekonomiky dnes nepřišla žádná data. V rámci Evropy je možné zmínit předběžný odhad britského HDP za druhé čtvrtletí 2016. Ten skončil mezikvartálně na +0,6, meziročně pak na +2,2 %. Obě čísla překonala očekávání trhu.

Ze Spojených států jsme se dočkali objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, které v červnu skončily propadem o -4 %. V jádrovém vyjádření pak -0,5 %. Následovaly rozjednané prodeje domů. Ty během minulého měsíce vykázaly +0,2 %.

Veškerá pozornost se teď soustředí na večerní výsledek zasedání Federálního rezervního systému. Stále platí, že naprostá většina analytiků neočekává jakékoliv změny úrokové politiky. Někteří dokonce nečekají ani možné náznaky dalšího vývoje.

I přesto, že poslední klíčová data z amerického trhu práce vykázala zlepšení oproti těm předchozím, čísla jsou ve srovnání s rokem 2015 stále podstatně horší. Dá se tak čekat, že Fed si bude chtít počkat na srpnovou várku dat tvorby nových pracovních míst, stejně tak i na ekonomické dopady odhlasovaného brexitu.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter