RoklenFx: Dolar před Minutes klidný. Co vše víme o názoru Fedu?

Středa na devizových trzích zatím nepřinesla žádné větší vzrušení. Koruna se stále drží kolem 27,02 EURCZK. Dolar pak osciluje v blízkosti 1,126 EURUSD. Dolarkorunu nalezneme na 23,97 USDCZK.

Z českého prostředí nepřišla žádná data. Z Evropy jsme se dočkali britské červencové nezaměstnanosti, která skončila na 4,9 %. Průměrná týdenní mzda ostrovní ekonomiky pak skončila v souladu s očekáváním na 2,4 %.

Ze Spojených států byal zatím reportována týdenní změna žádostí o hypotéku, která skončila propadem o -4 %. Hlavní událostí bude večerní zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Z dosud známého výstupu vyplynul relativně „jestřábí“ komentář, než trh původně očekával.

Jedním z hlavních otazníků jsou dopady brexitu. Ty Fed zatím, jak se zdá, vnímá jako střednědobá rizika, nikoliv krátkodobá. Obdobně bude záležet na tom, zda červnová dobrá čísla z trhu práce byla dostatečnou kompenzací propadák z května.

Během včerejška promluvil člen měnového výboru Fedu Dudley, který uvedl, že se USA postupně blíží do body, kdy bude tzv. úroková normalizace vhodná.

Dudley si vychutnal dolar: Fed v září zvýší sazby? Ano, možné

Zářijové navýšení je tudíž dle jeho názoru stále ve hře. To ostatně potvrzují i odhady analytiků, kteří vidí pravděpodobnost vyšších úroků v příštím měsíci na 26 %.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter