RoklenFx: Dolar při síle. Fed Minutes napoví další scénář sazeb

Dolar je při síle, včerejší zisky nadále rozšiřuje. Signály brzkého zvýšení sazeb se množí, atak hranice 1,050 za euro je tu. Dnes se soustředíme na Fed Minutes.

Koruna začíná den na 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem se obchoduje kolem 25,72 USDCZK.

V úterý žádná domácí data nepřišla, což se bude opakovat i dnes. Eurokoruna by se měla držet od 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna pak v pásmu 25,67 až 25,76 USDCZK.

Dolar během včerejška zpevnil, a to díky dalšímu růstu akcií, svou trochou přispěl i nárůst výnosů amerických dluhopisů a signál ohledně brzkého zvýšení sazeb.  Aktuálně se obchoduje na hranici 1,050 EURUSD.  

V rámci výhledu vyšších sazeb je potřeba zmínit pondělní vystoupení šéfky clevelandské pobočky Fedu Loretty Mesterové. Ta uvedla, že by se zvýšením sazeb neměla žádný problém, pokud by si americká ekonomika udržela své současné tempo.

Během dneška se dočkáme zveřejnění německého indexu Ifo podnikatelského klimatu. Z eurozóny pak přijdou údaje o inflaci. Z USA se můžeme těšit na údaje z realitního trhu, a to konkrétně prodeje existujících domů.

Klíčovou událostí ale bude večerní zveřejnění zápisu z posledního zasedání měnového výboru Fedu. Byť ten nepřinesl v podstatě žádné překvapení, poslední vystoupení mnoha členů FOMC naznačila, že další krok tzv. úrokové normalizace by mohl přijít už během příštího měsíce.

Eurodolar by se měl dnes pohybovat od 1,047 až 1,053 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter