RoklenFX: Dolar prolomil 1,0600 za euro. Co napoví zítřek?

První den nového týdne je za námi. Česká koruna si na páru s eurem drží úrovně posledních dní, což odpovídá 27,02 – 27,03 EURCZK. Dolarkoruna je o poznání akčnější, během pondělí si tato devizová dvojice připsala mírný pokles v neprospěch koruny, což znamená hodnotu na 25,49 USDCZK.

Dnešní den byl z hlediska dat nevýznamný. Během zítřka se ale můžeme těšit na indikátor důvěry v českou ekonomiku. V jeho případě by mohla být rizikem horších čísel například kauza Volkswagen, avšak z hlediska vývoje kurzů se nečeká, že by mohlo dojít na jakékoliv výraznější ovlivnění, a to jak na páru s eurem, tak i s dolarem.

Americký dolar během dneška posiloval. Na páru s eurem se zastavil na 1,0603 EURUSD, přičemž hranici 1,060 v rámci denního obchodování prorazil, a to až na 1,0599 dolaru za euro. 

Z dat stojí za zmínku aktivita v německém průmyslu měřená indexem PMI, který se za listopad zastavil na 52,6 bodech při očekávání na 52. Ten samý ukazatel byl reportován v rámci celé eurozóny a skončila na 52,8 bodech při konsensu na 52,2. Index nákupních manažerů PMI byl rovněž zveřejněn i pro USA. Na rozdíl od Evropy v tomto případě nepřekvapil. Výsledek na 52,6 bodech je při očekávání na 53,9 poměrně slabší.

V rámci Spojených států bude klíčovým dnem úterý. V odpoledních hodinách bude zveřejněn růst amerického HDP za třetí kvartál. Očekává se růst o velikosti 2,1 %. Pokud by byl výsledek lepší než očekávání, dá se čekat další posílení americké měny, a to hlouběji pod hranici 1,060 dolaru za euro. Stejně tak by šlo o další signál ve prospěch prosincového navýšení amerických sazeb.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter