RoklenFx: Dolar si udržel sílu, koruna mírně zpevnila

Úterý se na devizových trzích neslo ve znamení zpevňujícího dolaru. Americká měna posílila vůči euru až na 1,084 EURUSD, na páru s korunou se dvojice dostala až na aktuálních 24,92 USDCZK. Co se týče eurokoruny, pozorovali jsme evidentní tlaky na posílení české měny, které pár dostaly na 27,03 EURCZK.

V rámci české ekonomiky jsme se dočkali únorového indexu PMI z výrobního sektoru, který vykázal zhoršení na 55,5 bodů, což bylo v souladu s očekáváním. Odpoledne pak byl reportován přebytek státního rozpočtu, který ke konci února klesl na 27,7 miliardy z lednových 45,9 miliardy korun.

V zahraničí byl zveřejněn index PMI Německa a celé eurozóny, přičemž v prvním případě výsledek ukázal pokles na 50,5 bodů, ve druhém pak na 51,2 bodů. V obou regionech byla reportována i míra nezaměstnanosti. Ta v Německu zůstala na 6,2 %, v eurozóně klesla na 10,3 %.

Ve Spojených státech jsme se dočkali zlepšení indikátoru PMI na 51,3 bodů. Následoval index ISM aktivity v průmyslu, který ukázal lepších 49,5 bodů.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter