RoklenFx: Dolar silnější. Jak je na tom německá inflace?

Nový týden koruna zahajuje na páru s eurem na 27,02 EURCZK. Dolarkoruna se obchoduje na úrovni 24,33 USDCZK.

O víkendu vystoupil v televizi nastávající guvernŕ České národní banky Jiří Rusnok, jenž se rozhovořil o intervenčním režimu ČNB. Dle jeho slov pokud nebudou splněny podmínky pro ukončení devizových intervencí, bude Česká národní banka muset v režimu setrvat déle. Podle hlavního scénáře by koncem roku měl nastat obrat růstu cen zpátky k jednomu až 1,5 % a v průběhu roku 2017 postupně ke dvěma procentům. Rusnok by také preferoval spíš předvídatelný konec intervencí nežli nečekané ukončení.

Dnes nás z české ekonomiky nečekají žádná data. V návaznosti na to očekáváme pro eurokorunu rozmezí 27,02 až 27,03 EURCZK. Dolarkorunu pak vidíme v pásmu od 24,20 do 24,40 USDCZK.

U dolaru jsme se dočkali posílení v návaznosti na slova guvernérky americké centrální banky Yellenové. Eurodolar se tak nyní obchoduje na na 1,112 EURUSD.

Yellenová uvedla, že zvýšení úrokových sazeb v následujících měsících je „zřejmě“ vhodné za předpokladu, že se zlepší čísla z ekonomiky. Guvernérka tak podpořila to, co bylo v zápise z minulého jednání americké centrální banky. Šance na zvýšení sazeb již v červnu tak opět vzrostly. Většina analytiků však počítá, že ke zvýšení dojde nejspíše až v červenci.

Dnes nás z USA nic nečeká, zato se dočkáme dat ze starého kontinentu. Dopoledne přijde smršť údajů z eurozóny týkající se spotřebitelské důvěry, důvěry v průmyslu, ve službách a v ekonomiku. Odpoledne pak bude z Německa následovat index spotřebitelských cen, kde se čeká meziroční růst o 0,1 % oproti předcházejícímu poklesu o tu samou hodnotu.

Rozmezí pro eurodolar by se dnes mohlo pohybovat od 1,107 až po 1,117 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter