RoklenFx: Dolar sílu neudržel, euro ho převálcovalo

Dolar si během čtvrtka svou sílu už neudržel. Na páru s eurem jsme byli svědky více jak půlprocentního oslabení, které eurodolar dostalo až na 1,093 EURUSD. V případě dolarkoruny si česká měna připsala mírné zisky odpovídající úrovni 24,73 USDCZK. Eurokoruna se aktuálně obchoduje na 27,05 EURCZK.

V rámci dění v ČR promluvil guvernér ČNB M. Singer, který se pro agenturu Bloomberg vyjádřil k měnové politice. Podle něho se v současné době ustanovuje nový konsenzus, že „mírné“ negativní úrokové sazby jsou užitečným nástrojem měnové politiky. Podle něj jsou určitě více prospěšné než „hodně“ záporné sazby, které představují riziko pro finanční stabilitu. Dále také prohlásil, že opuštění kurzového závazku bude probíhat v jednom či dvou krocích, tak aby ČNB neopakovala scénář Švýcarské centrální banky, která závazek opustila neočekávaně a náhle.

Během dneška byl v rámci Evropy zveřejněn německý index PMI sektoru služeb za únor, který skončil na lepších 54,1 bodech. Ten samý indikátor byl reportován za celou eurozónu, kde bylo také pozorováno zlepšení až na 53,3 bodů. Ve Spojených státech byl zveřejněn index ISM sektoru služeb, která naopak ukázal lehké zhoršení na 53,4 bodů. Americké průmyslové objednávky pak v lednu skončily meziměsíčně +1,6 % při očekávání 2,1 %.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter