RoklenFx: Dolar slábne. Atak hranice 1,090 za euro

Koruna zůstává i ve středu ráno na 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem se obchoduje kolem 24,77 USDCZK.

Dnes je český kalendář prázdný. Eurokoruna by se tak měla držet v pásmu 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkorunu vidíme od 24,71 až 24,83 USDCZK.

Babiš: Rozpočet letos skončí v přebytku, nejlepší výsledek v historii ČR

Dolar zahajuje slabší na 1,090 EURUSD.

Z Německa jsme se dočkali indexu Ifo podnikatelské nálady za říjen, který překvapil lepším než očekáváným výsledkem na 110,5 bodech. V USA pak byla zveřejněna říjnová spotřebitelská důvěra. Ta skončila o něco hůře, a to na 98,6 bodech při predikci na 101.

Dolar tak i nadále profituje především z víry ohledně divergence evropské a americké měnové politiky. Víru v to, že Fed ještě letos zvýší své hlavní úrokové sazby, přiživil například šéf chicagské pobočky centrální banky Charles Evans. Podle něj se ode dneška až do konce roku 2017 dají očekávat celkem tři úroková navýšení, a to pokud se i nadále udrží zlepšující se očekávání ohledně inflace a stavu amerického trhu práce.

Dnes se dočkáme především amerických dat. Zmínit je možné index PMI sektoru služeb, kde se za říjen čeká 52,3 bodu. Následovat budou prodeje nových domů. V jejich případě se za září čeká meziměsíční pokles o -3,1 %.

Eurodolar by se měl pohybovat od 1,085 až 1,095 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter