RoklenFx: Dolar slabší, i přesto má za sebou top kvartál od 2008

Dolar si včerejší zisky neudržel. Vůči euru oslabil k 1,048 EURUSD. To však vůbec nevadí, má totiž za sebou vůbec nejlepší kvartál od roku 2008.

I přesto, že do konce obchodního roku zbývají necelé dvě seance, tento výsledek už pravděpodobně nebude nijak ohrožen. Podle dolarového indexu agentury Bloomberg byla naprostá většina zisků vytvořena v době ihned po zvolení Donalda Trumpa příštím americkým prezidentem. Motorem této rally byla tedy vidina vyšší inflace, kterou navíc doplnil Fed se svým plánovaným zvyšováním sazeb, a to čtyřikrát během 2017.

Dnešní dolarový propad však nezachránila ani dobrá data. Zmínit je v tomto směru možné týdenní změnu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která skončila poklesem o 10 tisíc až na 265 tisíc. Jedná se již o třetí pokles během posledních čtyř týdnů.

Agentura Bloomberg dále uvedla, že počet žádostí se po 95 po sobě jdoucích týdnů držel pod hranicí 300 tisíc, což je nejen nejdelší časový rámec od roku 1970, ale zároveň i důkaz zdravého trhu práce, který se nachází v tzv. situaci plné zaměstnanosti.

Koruna se pak na páru s dolarem dostala až na 25,77 USDCZK.

V dvojici s eurem se držela na spodní hranici intervenčního pásma, tedy na 27,02 EURCZK.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter