RoklenFx: Dolar srazila data. ČNB zveřejní objem intervencí

Koruna zahajuje středu poblíž 27,02 EURCZK. Ve dvojici s dolarem se posunula na 24,02 USDCZK.

Z domácí ekonomiky byl v úterý zveřejněn výsledek červencového průmyslu, který se propadl o -14,1 %. Hlavním viníkem tohoto poklesu bylo rozložení státních svátků, stejně tak celozávodní dovolené v rámci obou prázdninových měsíců.

Jako další byl reportován výkon stavebnictví, které se rovněž propadlo, a to o -16,3 %. Výčet uzavírá výsledek zahraničního obchodu. Ten za červenec vykázal schodek 1,5 miliardy korun.

Dnes se dočkáme statistiky ohledně červencových devizových rezerv ČNB. V rámci toho bude reportován i objem intervencí, pomocí kterých banka udržuje kurz koruny nad 27,00 EURCZK.

Eurokoruna by se měla držet v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkorunu vidíme od 23,95 až 24,09 USDCZK.

Dolar po včerejších amerických datech oslabil až k 1,123 EURUSD. Aktuálně se obchoduje kolem 1,124 EURUSD.

Z Evropy jsme se dočkali HDP eurozóny, které za druhý kvartál vykázalo mezičtvrtletně +0,3 a meziročně +1,6 %. Klíčovým ukazatelem však byl americký index ISM nevýrobního sektoru, který za srpen dosáhl výsledku 51,4 bodu oproti predikci na 55 bodech. Horší než očekávaná čísla pak vyvolala zmiňovaný propad americké měny.

Dnes bude z USA zveřejněna týdenní změna žádostí o hypotéku. Hlavním fundamentem však bude tzv. Béžová kniha, v jejímž rámci Fed ohodnotí ekonomický vývoj všech 12 distriktů. Tento dokument by tak mohl dokreslit představu o možném zářijovém navýšení amerických úrokových sazeb.

Eurodolar by se tak mel pohybovat v pásmu 1,118 až 1,130 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter